IMP-DS-11885 Rogoźno (gw), Studzieniec - dom na sprzedaż

Galeria zdjęć

Opis

SPRZEDAŻ. DWOREK 540m2. PARK 3HA  OKOLICE ROGOŹNA WLKP.

Przedmiotem sprzedaży jest Zespół dworsko – pałacowy z XVIII wieku, składający się z barokowego dworu i parku o powierzchni 3,0438 ha znajdujący się w Studzieńcu (gmina Rogoźno) ok. 30 km od Poznania.

Uznawany za jeden z cudów architektonicznych tego okresu. Budynek wolno stojący, częściowo podpiwniczony, jednokondygnacyjny z użytkowym poddaszem. Postawiony na fundamentach kamiennych, ściany o konstrukcji szachulcowej, z cegły. Zbudowany na planie prostokąta z dwoma alkierzami, dach łamany, kryty gontem.

Powierzchnia zabudowy 538,5m2m², Kubatura 3.508m2m³, Powierzchnia działki 3,0438 ha

W latach 80 i 90-tych budynek był restaurowany od podstaw. Wyposażono go w nowe instalacje wodno-kanalizacyjne, elektryczne, centralne ogrzewanie, stolarkę drzwiowo-okienną. W parku znajduje się domek ogrodnika, staw i górka widokowa. Działka w planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczona na cele rolne. Dodatkowa dokumentacja techniczna wykonana przez Pracownię Konserwacji Zabytków w Poznaniu.

Studzieniec jest Miejscowością na skraju Pojezierza Gnieźnieńskiego, w powiecie obornickim, w odległości około 22 km na północny wschód od Obornik.

Barokowy, alkierzowy dwór zbudowany został w latach 60. XVIII w. jako siedziba rodziny Kierskich herbu Jastrzębiec. Wzniesiono go jako niewielką, parterową budowlę o murach konstrukcji szkieletowej, wypełnianych pierwotnie gliną i otynkowanych, częściowo podpiwniczoną. Korpus środkowy dworu, założony na rzucie prostokąta, ze zryzalitowaną środkową częścią elewacji frontowej i tylnej zwieńczony został wysokim łamanym dachem o gontowym pokryciu. Piętrowe ryzality elewacji tylnej oraz frontowej, zwróconej ku wschodowi, przykrywały oddzielne dachy w zamknięciu wysokich trójkątnych naczółków wieńczących tę część budowli. Przy narożach elewacji tylnej postawiono dwa niewielkie parterowe alkierze, decydujące w znacznym stopniu o niepowtarzalnym charakterze dworu, założone na rzucie zbliżonym kształtem do kwadratu, przykryte oddzielnymi, wysokimi, czterospadowymi, łamanymi dachami.

Wnętrze miało obszerną sień w części środkowej, do której prowadziło wejście na osi ryzalitu elewacji frontowej oraz pomieszczenia boczne w dwutraktowym układzie. Nie przetrwało nic z dawnego wystroju wnętrz i dekoracji architektonicznej elewacji, ponieważ dwór, zrujnowany niemal w ostatnich czasach, przeszedł gruntowną renowację, która zmieniła nieco jego pierwotny wygląd.

Obiekt idealnie nadaje się na Hotel, Pensjonat, Dom Spokojnej Starości lub Prestiżową Zajezdnię.

Nota prawna

testOpis oferty zawarty na stronie internetowej sporządzany jest na podstawie oględzin nieruchomości oraz informacji uzyskanych od właściciela, może podlegać aktualizacji i nie stanowi oferty określonej w art. 66 i następnych K.C.

Dane agenta

Agent prowadzący
Małgorzata Machucka.
690-516-202
m.machucka@imperium.nieruchomosci.pl

Szczegóły oferty

Symbol oferty IMP-DS-11885
Lokalizacja Rogoźno (gw), Studzieniec
Pow. całkowita [m2] 539,00 m²
Ilość pokoi 10
Cena 1 800 000 PLN
Cena/m2 3339.52 PLN

Nieruchomość

Standard
Powierzchnia działki [m2] 30 438 m²

Pomieszczenia

Ilość pokoi 10