IMP-DS-11884 Ryczywół - dom na sprzedaż

Galeria zdjęć

Opis

SPRZEDAŻ. STYLOWY BUDYNEK 832,50 M2.  12 MIESZKAŃ. GARAŻE. DZIAŁKA 1 280 M2. RYCZYWÓŁ GM. OBORNIKI.
 
Przedmiotem sprzedaży jest zabytkowy budynek dawnego spichlerza w Ryczywole, znajdujący się w samym centrum.
 
Ryczywół jest miejscowością z siedzibą gminy położoną w powiecie obornickim w woj. Wielkopolskim. Położenie ok. 45 km od Poznania w kierunku północnym i ok. 10 km od Obornik Wlkp. Gmina Ryczywół liczy ok. 8 000 mieszkańców, w tym ok. 2 500 w samym Ryczywole. Rozwinięta drobna gospodarka wytwórcza i przetwórstwo płodów rolnych.
 
Nieruchomość stanowiąca działkę gruntową o obszarze 1 280m2 zabudowaną stylowym budynkiem spichlerza usytuowana jest w samym centrum.

Trzykondygnacyjny budynek z poddaszem pobudowany został na przełomie XIX I XX wieku w technologii murowanej z cegły ceramicznej palonej.
Elewacja budynku z cegły licowej.
Stylowy budynek ze stropami drewnianymi belkowymi w dość dobrym stanie technicznym.
Dach o konstrukcji drewnianej kryty papą. Nowy wymieniony w 2022r.
Stropy drewniane zachowane w bardzo dobrym stanie ze słupami drewnianymi, co nadaje stylowość pomieszczeniom wewnętrznym.

Budynek doskonale nadaje się do modernizacji i zmiany sposobu użytkowania na stylowe nowoczesne lofty mieszkalne (ok. 12 szt.). Powierzchnia użytkowa jednej kondygnacji wynosi obecnie 277,50 m2. Wysokość każdej z kondygnacji wynosi 2,65m. Ogółem powierzchnia użytkowa budynku wynosi 832,50 m2 + powierzchnia poddasza i wysokości 2,1 m wynosząca 280m2 po podłodze.
Po dokonaniu modernizacji powierzchnia użytkowa mieszkań może wynosić ok. 700m2.

Na terenie nieruchomości znajduje się również parterowy budynek gospodarczy murowany z cegły czerwonej z dachem drewnianym krytym papą. Na jego miejscu można wybudować budynek garażowy z garażami dla mieszkańców loftów.
 
Nieruchomość uzbrojona jest w następujące media: energia elektryczna, woda wodociągowa i kanalizacja miejska.

Dojazd do nieruchomości odbywa się drogą asfaltową.

Nieruchomość zabudowana obiektami z możliwością przebudowania i zaadoptowania na cele mieszkalne znajduje się na obszarze nie objętym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, na terenie z wytycznymi przeznaczenia zgodnymi ze sposobem użytkowania  - tereny pod zabudowę budynkami produkcyjnymi, magazynowymi i handlowymi.
 

Nota prawna

testOpis oferty zawarty na stronie internetowej sporządzany jest na podstawie oględzin nieruchomości oraz informacji uzyskanych od właściciela, może podlegać aktualizacji i nie stanowi oferty określonej w art. 66 i następnych K.C.

Dane agenta

Agent prowadzący
Małgorzata Machucka.
690-516-202
m.machucka@imperium.nieruchomosci.pl

Szczegóły oferty

Symbol oferty IMP-DS-11884
Lokalizacja Ryczywół
Pow. całkowita [m2] 1 100,00 m²
Ilość pokoi 12
Cena 199 000 PLN
Cena/m2 180.91 PLN

Nieruchomość

Standard
Ilość kondygnacji 3
Powierzchnia działki [m2] 1 280 m²
Rodzaj domu wielorodzinny
Gaz jest
Woda jest
Dojazd asfalt
Otoczenie centrum miasta
Możliwość parkowania tak
Prąd jest

Pomieszczenia

Ilość pokoi 12